pondělí 1. června 2015

10 DŮVODŮ, PROČ JE DEPILACE CUKROVOU PASTOU LEPŠÍ NEŽ VOSKEM


Asi každý z nás v menší či větší míře řeší nežádoucí ochlupení – na obličeji, rukou, nohou či v oblasti intimních partií. Nejblíž po ruce je vždycky žiletka, ale přiznejme si každý sám – její účinek vydrží asi tak 2 dny. Na druhé straně spektra depilačních možností jsou různé lasery a permanentní způsoby odstranění chloupků … lákavá představa, připravte si ale pěkně tučnou částku. Zlatou střední cestou je depilace voskem či cukrovou pastou. Na první pohled se může zdát, že mezi nimi není žádný rozdíl. Nenechte se ale mýlit – rozdílnější už být snad ani nemohou. A vítěz? Pro nás jednoznačně a na plné čáře vyhrává cukrová pasta. Proto ji v Salonu Korunka používáme ke všem druhům depilace.

1. Cukrová pasta je přírodní a hypoalergenní.
Vlastně jde o směs cukru, vody a ovocné šťávy, v podstatě ji můžete i ochutnat. Vosk má oproti tomu mnoho chemických přísad (konzervantů a parfemací), které mohou podráždit pokožku.

2. Je rozpustná ve vodě.
V praxi to znamená, že její zbytky snadno odstraníte – žádný lepkavý pocit, žádná chemická rozpouštědla.

3. Je hygieničtější než vosk.
Bakterie v ní na rozdíl od vosku nepřežívají (díky vysoké koncentraci cukru) a pro každého klienta či klientku se připravuje nová dávka.

4. Nanáší se při tělesné teplotě a na kůži nepálí.
Abyste rozpustili klasický vosk, musíte ho hodně zahřát. Dojde tak minimálně k podráždění, v případě citlivé pokožky i k popálení a otokům. Cukrová pasta se nanáší vlažná a popálení u ní v žádném případě nehrozí.

5. Depilace cukrovou pastou je méně bolestivá.
Důvod je jednoduchý – jak už jsme zmínili, cukrová pasta je ředitelná vodou, tudíž se (na rozdíl od vosku) nepřichytí na živé buňky pokožky, které jsou přirozeně vlhké. Ano, spolu s chloupky je odstraněna odumřelá kůže a kromě depilace se vám tak dostane i peelingu; zároveň je ale celá procedura dostatečně šetrná na to, aby nezpůsobila zbytečné podráždění. Výsledek je okamžitý – krásně hladká pokožka.

6. A ještě jednou – cukrová pasta je méně bolestivá.
Kromě toho, že s sebou nebere živou kůži, má ještě jednu výhodu – obalí jednotlivé chloupky a ještě stihne prosáknout k jejich kořínkům a zjemnit je, aby snáz povolily. Oproti tomu vosk na chloupcích spíš tvrdne a část z nich (až 30%) se při extrakci přetrhne, kořínek zůstane ve folikulu a chloupek tak dříve doroste.

7. Chloupky se trhají po směru růstu.
Fáze samotného trhání respektuje přirozený směr růstu vašich chloupků, minimalizuje tak následné zarůstání či riziko vyrážky a opět – snižuje tak bolestivost celé procedury.

8. Cukrová pasta je vhodná i na ta nejcitlivější části těla.
Díky své šetrnosti je mnohem vhodnější k depilacím obličeje (např. obočí či horního rtu), podpaží nebo třeba intimních partií.

9. Poradí si i s kratšími chloupky.
Pro depilaci voskem je potřeba nechat chloupky dorůst do délky alespoň 6 mm (což odpovídá asi 2-3 týdnům růstu). Cukrové pastě stačí 2 mm (cca 4-7 dní dorůstání).

10. Pravidelná depilace = slabší chloupky.
Po určité době se folikuly oslabí, chloupky jsou světlejší, jemnější a v některých případech mohou úplně vymizet. Výsledek uvidíte už po několika prvních depilacích.

Přemýšlíte-li o depilaci cukrovou pastou, objednejte se do Salonu Korunka, kde se o Vás postarají od hlavy až k patě. Kompletní ceník pro jednotlivé části těla najdete zde. A hned máte o starost méně - léto může nastoupit ;)


Žádné komentáře:

Okomentovat