středa 25. března 2015

Otázky pro paní Janu - 6. díl: Lymfodrenáž

V dnešním dílu otázek pro paní Janu Petrákovou, majitelku Salonu Korunka, se budeme věnovat lymfatickému systému a lymfodrenáži. Pro mnohé z nás jsou tyto pojmy stále nekonkrétní a matoucí, přitom jde o vysoce důležitou součást zdravě fungujícího těla. Pokud byste se i vy chtěli na něco zeptat, napište do komentářů nebo na tereza@salon-korunka.cz a odpovědi na své otázky najdete v následujícím díle. 
Proč je lymfatický systém důležitý při hubnutí? 
Protože tvoří významnou součást imunitního systému a lymfatické cévy odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protékají lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie a látky vzniklé jako odpad metabolických procesů.

Kudy vede a jak funguje?
V lidském těle se nacházejí 4 hlavní lymfatická centra, kterými jsou podpažní a tříselné mízní uzliny. Síť lymfatických cév začíná drobnými vlásečnicemi na periferních částech těla, postupně se rozšiřuje a přechází k uzlinám. Lymfatický systém je povrchní a hluboký. Zhruba 80% cév a uzlin končetin je v kůži a podkoží. Bohatá lymfatická síť pokrývá trávicí trakt. Lymfatické cévy ústí do žilního systému.
     Tok lymfy v mízních cévách a uzlinách je jednosměrný. Na rozdíl od krevního oběhu není stimulován srdcem. Průchodu lymfy je dosahováno stahy mízovodů, tlakem svalstva a podkožního vaziva při pohybu. Stres, nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablost svalů a podkožních tkání jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvádění lymfy a hromadění škodlivých látek - toxinů - ve tkáních a kloubech.


Jak se toto nedostatečné odvádění lymfy projevuje?
Nadměrné zatížení lymfatického systému toxiny, stresem, příp. poškození lymfatických cév úrazem, operací, infekcí apod., se projevuje únavou, sníženou schopností organismu čelit zátěži, infekčním chorobám a jiným nemocem, otékáním nohou, především v oblasti kotníků, otoky v oblasti břišní nebo v obličeji, lymfedémy, zduřením uzlin, celkovým oslabením imunitního systému i psychickým podrážděním. Právě tyto příznaky odstraňuje lymfatická masáž neboli lymfodrenáž.

Jak taková lymfodrenáž probíhá?
V Salonu Korunka provádíme přístrojovou lymfodrenáž přístroji Lymfoven a Starvac. Využíváme anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a o rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou. Přístrojem stimulujeme činnost mízovodů, obnovujeme průchodnost lymfy v kritických místech a zrychlujeme odvádění škodlivin z organismu.
     Lymfoven je velmi příjemná a relaxační procedura v podobě velkých nohavic, které se v pravidelných intervalech nafukují od chodidel až k břichu. Už první masáž má výborné účinky na stav vašeho lymfatického systému. Čistí organismus a připravuje tělo na hlubší očistnou práci, napomáhá metabolismu a tím i hubnutí a odstranění celulitidy. Také se zlepšuje stav vaší pokožky (lepší prokrvení a napětí). Vaše nohy budou po masáži lehoučké, dobře prokrvené a bez otoků.
     Starvac je masáž těla podtlakovou sondou, která má silnější účinky než ručně prováděná masáž. Podtlak narušuje tukové buňky, které se odplavují lymfatickým systémem z těla, čímž dochází k úbytku tukové tkáně a výraznému zeštíhlení. Starvac také odstraňuje celulitidu a zpevňuje ochablejší partie.

Je přístrojová lymfodrenáž bolestivá?
Při zatuhlosti nebo snížené průchodnosti lymfatického systému může být nepříjemný i obyčejný tlak rukou na určitá místa. Nejcitlivější jsou oblasti břicha a stehen. S každým dalším ošetřením však tyto pocity ustupují, jak se lymfa dává do pohybu. Optimálně doporučujeme začít sérií 6 ošetření, která se provádějí 2x až 3x týdně, ideálně obden. Naši klienti si chválí ústup pocitů těžkých a oteklých nohou, výrazné zjemnění celulitidy, okamžitý úbytek obvodových centimetrů pasu a stehen či konec studených nohou a rukou – i taková je moc správně fungující lymfy.


Zaujala vás lymfodrenáž? Objednejte se do Salonu Korunka na konzultaci nebo některou z procedur rovnou vyzkoušejte. Stačí zavolat na 222 518 919 nebo se osobně zastavit na adrese Korunní 4 u Náměstí Míru v Praze.

Žádné komentáře:

Okomentovat